Rekuperacja to nic innego jak mechaniczna wentylacja ze zintegrowanym systemem odzyskiwania ciepła. Po co tak kombinować zamiast po prostu otworzyć okno? To proste – chodzi o oszczędność i zdrowie! Wentylacja w naszych domach jest niezwykle ważna – w ten sposób pozbywamy się zużytego powietrza z dwutlenkiem węgla i parą wodną, a wpuszczamy do domu czyste i świeże powietrze, którym możemy oddychać.

Zazwyczaj stosujemy dwa podstawowe systemy wentylacji – grawitacyjny polegający na systemie kominów usuwających powietrze oraz szczelinach w drzwiach i oknach, które zapewniają dostęp powietrza z zewnątrz oraz najprostszym, czyli otwieraniu okien i wietrzeniu. Oba mają jednak dwie podstawowe wady, których rekuperacja jest pozbawiona – powodują duże straty ciepła i polegają na powietrzu, które może być zanieczyszczone smogiem czy pyłkami.

Rekuperacja pozwala cieszyć się ciepłym i czystym powietrzem w domu oraz oszczędzać na ogrzewaniu! Interesuje Cię rekuperacja Wrocław albo instalacja rekuperacji Poznań? Sprawdź nas!

Wycena indywidualna

Rekuperacja ze swej natury stanowi dość złożony system, który dotyczy całego obiektu i wymaga rozprowadzenia dodatkowej instalacji. Z tego powodu indywidualne podejście jest w tym wypadku kluczowe i absolutnie niezbędne – w ten sposób powstająca instalacja będzie działać skutecznie i wydajnie. Bez względu na to czy interesuje Cię rekuperacja w domy czy instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła w obiektach biurowych, użyteczności publicznej i przemysłowych, możemy Ci pomóc!

Każdy projekt jest przez nas planowany od podstaw w uwzględnieniem specyfiki obiektu i korzystających z niego ludzi, tak by uzyskać jak największe oszczędności ciepła przy możliwie niskim koszcie inwestycji.

Montaż instalacji

Rekuperacja wiąże się z koniecznością przeprowadzenia modernizacji całego wnętrza domu – w każdym pomieszczeniu muszą znaleźć się przewody odprowadzające zużyte powietrze i osobne, którymi doprowadzone jest świeże i czyste. Zazwyczaj to dość duża i całościowa inwestycja, więc tym ważniejsze jest, by montaż był szybki i sprawny. Mamy doświadczenie w zakładaniu rekuperacji i staramy się, by cała procedura trwała najkrócej jak to możliwe, tak by nie niepokoić mieszkańców lub pracowników dłużej niż to niezbędne.

Sprzedaż urządzeń

Oferujemy na sprzedaż urządzenia niezbędne w instalacjach rekuperacji – jesteśmy partnerem wiodących producentów w tej branży, więc możemy zaoferować dobre ceny oraz specjalistyczne wsparcie zarówno w wypadku awarii jak i modernizacji istniejącej instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.